Çocuğunuzdan Mektup Var !

Sevgili Anne ve Babacığım,  

      Bu gün İlkokula başlamanın mutluluğu ve heyecanı içindeyim. Size anlatamasam da korkuyorum Güçlü görünmeye çalışsam da sizden ayrı kalmanın tedirginliğini sizi kaybetmenin korkusunu yaşıyorum. Biliyorum içinizden, ”Bundan sonra böyle alışmalısın.”  dediğinizi duyar gibiyim. Evet, alışacağım ama bu günlerde size her zamankinden daha çok ihtiyacım var. Burada herkes yabancı kimseyi tanımıyorum. Burada ne yapacağımı bilmiyorum.  Bir süre sizi etrafımda görürsem bu beni rahatlatır. Öğretmenimi ve arkadaşlarımı tanıyıp alışmam zaman alabilir bana karşı sabırlı olun. Buradaki arkadaşlarım benimle aynı yaştalar kendimi onlarla kıyaslıyorum. Eksiklerimi ben görüyorum. Lütfen siz beni başkaları ile kıyaslamayın o zaman kendime olan güvenimi kaybederim. Öğretmenimi sevdim, onu benim yanımda eleştirirseniz benim ona olan güvenim ve sevgim azalır. Ben en çok sevdiğimden öğrenirim. Benim ona olan sevgimi ve saygımı azaltmayın. 

  Anneciğim, 

    Beni çok sevdiğini üzerime titrediğini biliyorum ama artık  büyüdüm anne … Kendime ait bazı işleri benim yapmama izin ver. Çok korumacı davranırsan hata yapmam. Hata yapmazsam öğrenemem sürekli sana bağımlı bir çocuk olmak istemiyorum. Yanlış yapsam da, yaptığım iş kötü olsa da bana doğrusunu ve iyisini kendi başıma yapabilene kadar destek ol, ama asla benim işimi sen yapma.         

      Şimdiden söyleyeyim üstümü çok kirleteceğim, sık sık kalemimi ve silgimi kaybedeceğim. Ödevlerimi yapmamak için elimden geleni yapacağım. Anneciğim bana kızma kurallara, düzene ve sorumluluklarıma alışmaya çalışıyorum. Bana zaman ver. Arkadaşlarımla olan tartışmalarımı size anlatırken sizin ilginizi kazanmak için abartarak anlata bilirim. Emin olun çok önemli bir durum olsaydı öğretmenim sizi arardı. 

   Bu başlangıç, kaç yıl sürer benim bu gün başlayan eğitim hayatım, ne zaman ve nasıl sona erer bilmiyorum ama sizin bana olan sevginizin ve desteğinizin hiç bitmeyeceğine olan inancım tam. Bunu bilmek ve hissetmek kadar güzel bir şey yok sizi çok çok seviyorum. 

                                                                                                    Çocuğunuz… 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir