MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI !

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Son Dakika Açıklamasında Yüz Yüze Eğitim, Okullardaki Sınavlar, Yarıyıl tatili ve Uzaktan Eğitim Sürecini Değerlendirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı ilk dönemini 22 Ocak 2021’e kadar uzaktan eğitimle devam edeceğini açıkladı.

Öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ilgilendiren, aylardır da bir çok kişinin kafasını kurcalayan salgın sürecinde okullarla ilgili karar, Bilim Kurulu Üyelerinin ve Bakan Selçuk’un da katıldığı toplantıyla karara bağlandı. Ziya Selçuk yaptığı basın toplantısıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın yol haritasını paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı basın açıklamasına göre ilk okullarda sınav yapılmayacağı karne notlarının ders etkinliklerine katılım puanı ile vereceği açıklandı. Ortaöğretimde ise bir yazılı uygulama puanı ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan öğrencilerin sınavları ise COVID-19 tedbirleri nedeniyle seyreltilmiş gruplar halinde yapılacaktır. Sadece ortaöğretim öğrencileri için iller arasındaki hareketliliği azaltılması amacıyla 28 Aralık Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde aynı okul türünde olması kaydıyla müracaat edilen illerde sınava katılabileceklerdir.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının 1. Dönemi’nin tamamlanacağı 22 Ocak Cuma günü karne dağıtımlarının kurumların yöneticileri tarafından farklı zaman dilimleri içerisinde dağıtımı planlanarak herhangi bir yoğunluk yaşanmayacak şekilde karneler öğrencilerle buluşturulacaktır .

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; 2020-2021 2. Dönemin başlayacağı tarih olarak 15 Şubat 2021 Pazartesi olarak belirlediklerini açıkladı. Yarıyıl tatilinin 2 haftadan 3 haftaya çıkmasını, 2. dönemdeki 1 haftalık ara tatilinde eklenmesiyle oluştuğunu söyledi.

15 Şubat 2021 Pazartesi günü okulların açılıp açılmayacağı ile ilgili kararın salgının seyrine göre Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda alınacağını belirtti.

3 thoughts on “MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir