MEB’DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI ! MEB’den Yüz Yüze Sınav Kararı !

Sınavlar Ertelendi Mi, İptal Mi Oldu?  MEB İle İlkokul Ortaokul ve Liselerde Yüz Yüze Sınavlar Ne Zaman Yapılacak?

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 4-22 Ocak tarih aralığında sınava girmeyen öğrenciler için yüz yüze sınav yapılacağı duyurulmuştu. MEB, bir günde en fazla iki sınav yapılacağını açıklamıştı. Ortaokul ve lise öğrencilerinin sınavlara belirlenen tarihlerde yüz yüze katılacakları ifade etmişti. Milyonlarca öğrenci bu karara karşı sosyal medyada ertelenme isteğinde bulunmuştu. Bakan Selçuk bu konuda verilen yeni kararı kamuoyuna duyurdu. Buna göre; yüz yüze yapılması kararlaştırılan sınavların ertelendiği bildirildi. Sınavlar iptal mi oldu? İşte Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen son dakika sınav açıklamasının detayları neler?

Normal Şartlar Altında 4 Ocak Tarihinde Başlayacağı Duyurulan Yüz Yüze Sınavlar İçin MEB Son Dakika Kararı Alarak , Bu Dönem İçin Yüz Yüze Sınav Olmayacağını Duyurarak, Karne Notlarını Ders Etkinliklerine Katılım Puanı Üzerinden Belirleyeceklerini Açıkladı.

YÜZ YÜZE SINAVLAR ERTELENDİ Yüz yüze sınavlar ertelendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu yıl olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımız’ın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararlara ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden olacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavla belirleyeceğiz” açıklamasında bulundu. Yüz yüze sınavlar ertelendi. Sınavlar yarı yıl tatilinden sonra yapılacak. dedi…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelen açıklamaya göre; İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin ilk döneme ait karne notlarının ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden belirleneceği , lise öğrencileri için ise birinci dönemki notların ikinci döneme ertelenen sınavlar ile belirleneceği ifade edildi. Bu kapsamda milyonlarca öğrenci yüz yüze sınavlarla ilgili gelen bu erteleme kararının detaylarını araştırıyor. İkinci dönem ne tür gelişmeler olacağını, eğitim hayatlarının ne yönde ilerleyeceğini ise merakla bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu.

“Sevgili öğrencilerimiz, biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiye yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybınız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir