Rust 2021’de Konsollara Geliyor

2013 yılında Alpha sürümü yayınlanan Rust’ın konsol serüveni sonunda başlıyor. Geçen yıldan bu yana defalarca konsola gelme ihtimali yayınlanan Rust’ın, nihayet ne zaman konsola çıkacağı belli oldu.

Youtuber ve Twitch yayıncılarından dolayı eski popülerliğine dönen oyunun konsol versiyonu konusunda fazlasıyla kurgu ortaya atılmıştı. Hayatta kalma oyunları arasında tekrar muazzam bir popülerliğe kavuşan oyun, konsollarda kapalı beta sürecine girmiş bulunmakta.

Rust, 2021 İlkbaharında Konsollarda Yerini Alacak

Oyunun Steam’de tekrar “en popüler oyunlar ” kategorisine girmesinin ardından Rust yapımcısı Facepunch Studios’dan efsane bir atılım geldi. Rust’ın oyuncu nüfusunu artırması ve konsol piyasasının hareketlenmesinin ardından Facepunch, oyunu konsol ortamında nihayet test etmeye başladığını açıkladı. Konsol ortamında bir sunum videosu yayınlanan efsane oyunun pek çok açıdan kıyametten sonraki senaryoyu ne kadar güzel anlattığı gözlemleniyor. Oyun 2021’in ilkbahar mevsiminde konsollarda yerini alacak. Playstation 4 ve Xbox One için çıkacak olan Rust yeni nesil konsollarda da oynanabilecek.

 Zombi muhabbetini ortadan kaldıran Rust’ta artık tek düşmanınız diğer online oyunculardır. Oyunun ilk çıktığı dönemde çok sık bi şekilde karşı karşıya kaldığınız oyunda daha büyük tehdit insan faktörü öne çıkmaktadır. Diğer oyuncuların kurdukları binalara raid atıp yani patlatıp, kaynaklarını alıp kaçırarak kendi güvenliğinizi de sağlamanız gerekecektir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir