Xiaomi Türkiye’de Fabrikasını Açıyor

Çinin uyruklu ve teknolojinin devi olarak da adlandırdığımız Xiaomi, Türkiye’de akıllı telefon üreteceği fabrikanın açılış tarihini duyurdu. Yıllık 5 milyon akıllı telefon üretmeyi planlayan fabrika, 29 Mart itibarıyla resmen iş başı yapacağını duyurdu.

Bir çok ülkenin en popüler akıllı telefon markalarından biri olan Xiaomi, Türkiye’de akıllı telefon üretimine başlamaya hazırlandığını zaten duyurmuştu. Salcomp’un İstanbul Avcılar’da bulunan fabrikasında üretime geçeceği olan Xiaomi’nin söz konusu üretim tesisinde yıllık 5 milyon akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacağı ve 2000 kişiye iş imkanı sağlayacağı da ifade ediliyor.

Xiaomi, akıllı telefon fabrikasının resmi açılış tarihini de sonunda açıkladı. Xiaomi Türkiye tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Salcomp-Xiaomi iş birliği ile inşa edilen ve inşası biten fabrikanın açılışı, 29 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecektir. Alınan bilgilere göre Xiaomi Global Başkanı Shou Zi Chew ile Salcomp Avrupa Direktörü David Chang de fabrikanın açılışına katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir