Tam Kapanma Dönemi ve Açık Olacak İş Yerleri ?

Türkiye, dün akşam saat 19.00 itibarıyla hükümetin “tam kapanma” olarak adlandırdığı yaklaşık 17 günlük yeni bir döneme girdik. Bu dönemde bazı vatandaşlar evlerinde, bazıları ise çalışmaya devam edecektir. Şimdiyse bu 17 günlük zaman diliminde nereler açık nereler kapalı kalacak.

Hükümetin “tam kapanma” olarak isimlendirdiği fakat pek de öyle olmayan bu dönem, 17 Mayıs Pazartesi saat 05:00’e kadar devam edecektir ve vatandaşların bazıları, bu dönemde zamanlarının büyük bir kısmını evlerinde geçirmek zorunda olacaklardır. Bazı vatandaşlar ise her zaman olduğu gibi işlerine gidip gelmeye devam edecekler.

Tam kapanma denilen bu dönem, halkın kafasını karıştıran bazı sorunlar oluştu. Aslında İçişleri Bakanlığı, konuyla ilgili vatandaşa sunuduğu genelge ile hangi iş yerlerinin faaliyette olup açık hangilerinin faaliyette olmadığını açıkladı. Buna göre genellikle küçük çaplı esnafların dışındaki çoğu iş yerinin açık kalacağını söylemek ne yazık ki mümkün.

Açık Olan İş Yerleri

Marketlerle birlikte bakkal, kuruyemişçi, manav, kasap ve tatlıcı gibi işletmeler de 10:00 ila 17:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek. Kuaför, spor salonu, berber, hamam, halı saha, güzellik merkezi ve AVM gibi işletmeler, tamamen kapalı olacaklar. Bunun yanında kaportacı, motor ustaları ve otomobil tamirine ilişkin diğer iş yerleri, tam kapanma döneminde hizmet veremeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir